GEODEZJA PRUCHNIK sp. z o.o.
ul. Bolesława Pobożnego 9, 62-800 Kalisz
tel. 62 / 766 36 74, fax 62 / 753 26 53
kom. 885 99 44 55
biuro@geodezjapruchnik.pl

Dowiedz się, w jakich okolicznościach pomoc udzielana przez geodetę może okazać się nieoceniona. Poniżej znajdziesz szereg argumentów przemawiających za tym, aby skorzystać z wsparcia tego specjalisty.

Każda, dosłownie każda inwestycja budowlana wymaga odpowiednio przeprowadzonej obsługi geodezyjnej. Dotyczy to każdego rodzaju budowy. Zarówno budownictwa ogólnego, takiego jak osiedlowe, czy indywidualne, jak i przemysłowego oraz inwestycji związanych z infrastrukturą, czyli budowy dróg, ulic, mostów, lotnisk... Z tego właśnie powodu warto wiedzieć, na czym dokładnie polega geodezyjna obsługa inwestycji oraz o czym warto pamiętać, korzystając z tej usługi.

Weryfikacja granic działki jest niezbędna dla realizacji wszelkich inwestycji na jej terenie. Dlatego dziś chcielibyśmy opowiedzieć więcej o tym procesie oraz o tym, jaką rolę w jego przebiegu ma geodeta. Czy geodezyjne określenie granic działki jest obowiązkowe przy zakupie nieruchomości? Kiedy konieczne jest odtworzenie granicy działki i kto może się o nie ubiegać? We współpracy, z jakim organem państwowym ustalamy granice działki? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w niniejszym artykule. Informacji do przekazania mamy całkiem sporo – dlatego bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do lektury!

Jednym ze specjalistów, z którym współpraca będzie niezbędna w trakcie budowania własnego domu, jest geodeta posiadający odpowiednie uprawnienia. Za jakie zadania jest odpowiedzialny geodeta? Kiedy najlepiej się z nim skontaktować i w jakich kwestiach związanych z budową domu może Ci pomóc? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na zakup lub dzierżawę działki pod budowę domu, rekreację lub uprawę roślin. Jednym z kluczowych czynników, który wpływa na decyzję o zakupie, jest powierzchnia działki. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że określenie powierzchni działki nie jest łatwym zadaniem i wymaga wiedzy oraz doświadczenia. Jak dokonać pomiaru działki i w jakich przypadkach należy dokonać pomiaru? Odpowiadamy!